Știri de ultimă oră din societate, cazuri sociale, probleme, asistență socială, viața de zi cu zi, evenimente publice, culturale, viața de la țară, din cartier, prognoza meteo

Cum a jucat Sheriff împotriva Inter și pe ce loc este acum în Grupa D din Champions League

© AFP 2024 / MARCO BERTORELLOMediul de fotbal Inter Milano - Sheriff Tiraspol
Mediul de fotbal Inter Milano - Sheriff Tiraspol - Sputnik Moldova-România, 1920, 20.10.2021
Sheriff este în continuare lider în grupa D a Champions League, chiar și după meciul în fața lui Inter Milano.
Echipa de fotbal Sheriff Tiraspol a pierdut în fața lui Inter Milano în meciul din runda a treia din faza grupelor Champions League. Scorul final a fost de 1:3.

Cine a marcat golurile în meciul Inter Milano - Sheriff Tiraspol

Inter a deschis scorul în minutul 34 prin Edin Dzeko, prima repriză încheindu-se cu scorul de 1:0 în favoarea echipei gazdă.
Sheriff a egalat la unu în debutul reprizei a doua, când Sebastien Thill a înscris direct din lovitură liberă.
În continuare, Inter Milano a mai înscris de două ori în repriza a doua, prin Arturo Vidal și Stefan De Vrij, obținând victoria finală de 3:1
Meciul, care s-a desfășurat în cadrul grupei D, a început la ora 22:00. Jocul a avut loc pe stadionul „San Siro (Giuseppe Meazza)” din Milano.
© AFP 2024 / MARCO BERTORELLOMeciul Inter Milano - Sheriff Tiraspol
Meciul Inter Milano - Sheriff Tiraspol - Sputnik Moldova-România, 1920, 20.10.2021
Meciul Inter Milano - Sheriff Tiraspol
În primele două meciuri din cadrul grupei D, „Sheriff” a învins Shakhtar (2: 0) și „Real” (2: 1). Inter a pierdut în fața lui Real Madrid (0: 1) și a remizat cu Șahtior (0: 0).
Tot ieri s-a desfășurat al doilea meci din grupă - Shakhtar Donețk - Real Madrid, care s-a încheiat cu scorul de 0:5 în favoarea echipei madrilene.

Componența echipei Inter Milano

1.Samir HANDANOVIC, 2.Denzel DUMFRIES, 6.Stefan DE VRIJ, 9.Edin DZEKO (7.ALEXIS SANCHEZ, 75), 10.Lautaro MARTINEZ, 14.Ivan PERISIC (11.Aleksandar KOLAROV, 85), 22.Arturo VIDAL (5.Roberto GAGLIARDINI, 75), 23.Nicolo BARELLA, 32.Federico DIMARCO (95.Alessandro BASTONI, 54), 37.Milan SKRINIAR, 77.Marcelo BROZOVIC (12.Stefano SENSI, 85)
Rezerve: 21.Alex CORDAZ, 97.Ionuț RADU, 8.Matias VECINO, 13.Andrea RANOCCHIA, 19.Joaquin CORREA, 33.Danilo D’AMBROSIO, 36.Mateo DARMIAN
Antrenor: Simone INZAGHI

Componența echipei Sheriff Tiraspol

1.Dumitru CELEADNIC, 2.Danilo ARBOLEDA HURTADO, 9.Adama TRAORE (19.Serafim COJOCARI, 90), 10.Frank CASTANEDA (6.Stjepan RADELJIC, 46), 13.FERNANDO COSTANZA, 15.Cristiano DA SILVA LEITE, 21.Edmund ADDO (20.Boban NIKOLOV, 75), 22.Dimitrios KOLOVOS (98.Maxim COJOCARU, 84), 31.Sebastien THILL, 55.Gustavo DULANTO, 77.Bruno Felipe SOUZA DA SILVA
Rezerve: 33.Serghei PAȘCENCO, 16.Keston Anthony JULIEN, 18.Moussa KYABOU, 99.Momo YANSANE
Antrenor: Yurii VERNYDUB

UCL: Clasamentul din Grupa D după etapa a treia

După trei runde, echipa „Sheriff” Tiraspol, care a obținut șase puncte, conduce în clasament, fiind urmată de Real Madrid, care, de asemenea, are șase puncte obținute din două victorii, „Inter” Milano este pe locul trei, cu patru puncte, iar a patra poziție e ocupată de „Shakhtar” (Șahtior) Donețk cu un punct.
Sheriff Tiraspol - 6 puncte
Real Madrid - 6 puncte
Inter Milano - 4 punct
Șahtior Donețk - 1 punct

Sheriff Tiraspol la UCL

Clubul moldovenesc participă pentru prima dată în istorie în faza grupelor Champions League.
Echipa antrenată de Iurii Vernidub din actualul sezon de Cupă Europeană a condus până aseara o serie neînvinsă. În penultima rundă, echipa de la Tiraspol a învins senzațional pe Real Madrid la Santiago Bernabeu, în deplasare în Spania, cu scorul de 1:2.