Despre Rusia, declarațiile lui Vladimir Putin, Serghei Lavrov, relațiile Rusiei cu alte state, cu SUA, UE, NATO, România, Moldova, armament, conflicte, relații bilaterale, economice, livrări de gaz

Echipa rusă feminină de scrimă a câștigat aurul olimpic la Jocurile de la Tokyo

© Sputnik / Ramil SitdikovСпортсмены в финальных соревнованиях среди мужчин по фехтованию на призы турнира "Московская сабля"
Спортсмены в финальных соревнованиях среди мужчин по фехтованию на призы турнира Московская сабля - Sputnik Moldova-România, 1920, 29.07.2021
Echipa rusă feminină de scrimă a câștigat astăzi turneul olimpic la Jocurile de la Tokyo, învingând echipa Franței
BRUXELLES, 29 iul – Sputnik. În finală, echipa rusă a câștigat cu 45-34 împotriva Franței. Medaliile de bronz au revenit Italiei, care a învins Statele Unite cu 45-23 în meciul pentru locul trei, arată Sputnik.
Pentru Rusia, a fost o cale dură spre victorie, deoarece Marta Martyanova și-a rănit glezna în etapa finală, dar a reușit să rămână în concurs și a contribuit cu 14 puncte.