Juventus - Sampdoria: Start perfect pentru Andrea Pirlo

© REUTERS / MASSIMO PINCAJuventus: Cristiano Ronaldo, Danilo și antrenorul Juventus, Andrea Pirlo
Juventus: Cristiano Ronaldo, Danilo și antrenorul Juventus, Andrea Pirlo - Sputnik Moldova-România
Juventus a câștigat meciul de debut în noul sezon din Serie A. Cu un nou antrenor pe bancă, Andrea Pirlo, Juve a surclasat Sampdoria cu 3-0. Scorul final a fost stabilit de Cristiano Ronaldo.

Primul gol al partidei a fost înscris în minutul 13, de suedezul Dejan Kulusevski, revenit în aceasta vară după împrumutul la Parma. În minutul 79, Leonardo Bonucci a dus scorul la 2-0. Ronaldo a stabilit scorul final în minutul 88 și va avea o nouă tentativă în acest sezon să devină golgheter în Serie A. ”Întotdeauna este bine să începi sezonul cu o victorie! Bravo, echipă!”, a scris portughezul pe instagram.

Echipa lui Artur Ioniță, Benevento nu a jucat în prima etapă. Debutul mijlocașului moldovean la noua sa echipă se va produce pe 26 septembrie, pe terenul Sampdoriei.