Știri de ultimă oră din societate, cazuri sociale, probleme, asistență socială, viața de zi cu zi, evenimente publice, culturale, viața de la țară, din cartier, prognoza meteo

© REUTERS / ALBERT GEAFC Barcelona v Girona
FC Barcelona v Girona - Sputnik Moldova-România
Abonare
Barcelona a câștigat amicalul cu divizionara secundă Girona, scor 3-1. Starul argentinian Lionel Messi, care și-a dorit plecarea în această vară de la Barca, a reușit o dublă în acest meci.

CHIȘINĂU, 17 sept – Sputnik, Ștefan Ursu. La început s-a remarcat însă Coutinho, revenit din împrumutul de la Bayern. Brazilianul pare a intrat în grația noului antrenor, Ronald Koeman, și reușește să înscrie în al doilea amical consecutiv.

Restul meciului l-a avut protagonist pe Leo Messi. Pe finalul primei reprize a punctat cu un șut superb, de la circa 18 metri, iar în minutul 51 a înscris cu un șut deviat de la marginea careului de 16 metri.

În amicalul cu Girona nu a jucat atacantul Luis Suarez. Se pare el totuși va părăsi Barcelona, chiar dacă transferul său la Juventus a picat.

Barcelona joacă primul meci oficial din acest sezon pe 27 septembrie, împotriva celor de la Villarreal, în Primera Division.

Fii la curent cu toate știrile din Moldova și din lume! Abonează-te la canalul nostru din Telegram >>>