Foto
Imagini foto de la evenimente de ultimă oră, cu personalități și de actualitate, poze cu natura și de la competiții sportive, culturale

Vladimir Putin participă la meciul nocturn de hochei pe gheaţă dedicat Anului Nou - Foto

Președintele rus Vladimir Putin, care face parte dintr-o echipă binecunoscută de jucători de hochei autohtoni, a luat parte la un meci de hochei nocturn dedicat Anului Nou, în Piaţa Roşie din Moscova.

BUCUREŞTI, 29 dec – Sputnik, Doina Crainic. În seara de 25 decembrie, Vladimir Putin a marcat mai multe goluri la meciul tradițional de hochei nocturn dedicat Anului Nou, echipa fiind formată la inițiativa sa acum opt ani.

Президент РФ В. Путин принял участие в заседании расширенной коллегии Миниобороны РФ - Sputnik Moldova-România
Rusia
Putin amintește că Rusia este singura țară care deține arma hipersonică

Câteva dintre cele mai mari nume din Rusia legate de sportul de iarnă au venit la meciul pe gheață de partea președintelui, printre care Serghei Fedorov, Pavel Bure și Valeri Kamenski, potrivit Sputnik Internaţional

Meciul, care a avut loc în Piața Roșie, s-a încheiat cu o victorie pentru echipa lui Putin, care a înscris 8:5. Între reprize, președintele Putin a vorbit cu participanții la o cafenea lângă patinoar.

© Sputnik / Aleksei Druzhinin / Accesați arhiva multimediaJucătorii Ligii de Hochei Nocturn înaintea meciului amical de Anul Nou la patinoarul din Piața Roșie.
Jucătorii Ligii de Hochei Nocturn înaintea meciului amical de Anul Nou la patinoarul din Piața Roșie. - Sputnik Moldova-România
1/11
© Sputnik / Mikhail Klimentyev / Accesați arhiva multimediaPreședintele Putin, în timpul unei pauze la meciul amical de Anul Nou al Ligii de Hochei Nocturn, la patinoarul din Piața Roșie.
Președintele Putin, în timpul unei pauze la meciul amical de Anul Nou al Ligii de Hochei Nocturn, la patinoarul din Piața Roșie. - Sputnik Moldova-România
2/11
© Sputnik / Aleksei Druzhinin / Accesați arhiva multimediaPreședintele Vladimir Putin, în timpul meciului amical de Anul Nou al Ligii de hochei nocturn, la patinoarul din Piața Roșie.
Președintele Vladimir Putin, în timpul meciului amical de Anul Nou al Ligii de hochei nocturn, la patinoarul din Piața Roșie. - Sputnik Moldova-România
3/11
© Sputnik / Aleksei Druzhinin / Accesați arhiva multimediaMinistrul rus al Apărării, Serghei Shoigu, și președintele Ligii Internaționale a Legendelor Hockey-ului Mondial, Pavel Bure (de la stânga la dreapta), înaintea începerii meciului amical de hochei nocturn de Anul Nou, la patinoarul din Piața Roșie.
Ministrul rus al Apărării, Serghei Shoigu, și președintele Ligii Internaționale a Legendelor Hockey-ului Mondial, Pavel Bure (de la stânga la dreapta), înaintea începerii meciului amical de hochei nocturn de Anul Nou, la patinoarul din Piața Roșie. - Sputnik Moldova-România
4/11
© Sputnik / Mikhail Klimentyev / Accesați arhiva multimediaPreședintele rus Vladimir Putin, în timpul meciului amical de Anul Nou al Ligii de hochei nocturn, la patinoarul din Piața Roșie.
Președintele rus Vladimir Putin, în timpul meciului amical de Anul Nou al Ligii de hochei nocturn, la patinoarul din Piața Roșie. - Sputnik Moldova-România
5/11
© Sputnik / Aleksei Druzhinin / Accesați arhiva multimediaVladimir Putin îi întâmpină pe jucători înaintea începerii meciului amical de hochei nocturn de Anul Nou, la patinoarul din Piața Roșie.
Vladimir Putin îi întâmpină pe jucători înaintea începerii meciului amical de hochei nocturn de Anul Nou, la patinoarul din Piața Roșie. - Sputnik Moldova-România
6/11
© Sputnik / Mikhail Klimentyev / Accesați arhiva multimediaPreședintele rus, Vladimir Putin, în timpul unei pauze la meciul amical de Anul Nou al Ligii de hochei nocturn, la patinoarul din Piața Roșie.
Președintele rus, Vladimir Putin, în timpul unei pauze la meciul amical de Anul Nou al Ligii de hochei nocturn, la patinoarul din Piața Roșie. - Sputnik Moldova-România
7/11
© Sputnik / Mikhail Klimentyev / Accesați arhiva multimediaPreședintele Putin, în timpul unei pauze la meciul amical de Anul Nou al Ligii de hochei nocturn, la patinoarul din Piața Roșie.
Președintele Putin, în timpul unei pauze la meciul amical de Anul Nou al Ligii de hochei nocturn, la patinoarul din Piața Roșie. - Sputnik Moldova-România
8/11
© Sputnik / Mikhail Klimentyev / Accesați arhiva multimediaJocul amical de Anul Nou al Ligii de Hochei Nocturn, la patinoarul din Piața Roșie.
Jocul amical de Anul Nou al Ligii de Hochei Nocturn, la patinoarul din Piața Roșie. - Sputnik Moldova-România
9/11
© Sputnik / Aleksei Druzhinin / Accesați arhiva multimediaPreședintele rus Putin, la meciul amical de Anul Nou al Ligii de Hochei Nocturn, la patinoarul din Piața Roșie.
Președintele rus Putin, la meciul amical de Anul Nou al Ligii de Hochei Nocturn, la patinoarul din Piața Roșie. - Sputnik Moldova-România
10/11
© Sputnik / Mikhail Klimentyev / Accesați arhiva multimediaJucătorii Ligii de Hochei Nocturn fac poze înainte de începerea meciului amical de Anul Nou, la patinoarul din Piața Roșie.e.
Jucătorii Ligii de Hochei Nocturn fac poze înainte de începerea meciului amical de Anul Nou, la patinoarul din Piața Roșie. - Sputnik Moldova-România