BUCUREȘTI, 24 nov - Sputnik, Evan Răutu. A fost o zi memorabilă… asta și datorită lui Mircea Badea! Originalul realizator TV a comentat în stilul său declarațiile de după vot ale politicienilor.
”Toată lumea spune același lucru – ”am votat pentru un viitor mai bun”! În America te lasă să faci campanie până la închiderea urnelor!”, a spus vedeta Antena 3.
Mircea Badea a explicat cum ar fi declarat el că a votat: ”Am votat pentru un viitor oribil, pentru o situație dezastruoasă!”.
Seara, Mircea Badea s-a dus la secția de vot într-o giacă roșie, care putea fi interpretată: era și o aluzie la Iohannis în giacă roșie, dar culoarea era cea a PSD.
Mircea Badea, în drum spre secția de votare (printscreen A3)
![Mircea Badea a șocat – cum s-a dus la vot și pentru ce a votat! Mircea Badea a șocat – cum s-a dus la vot și pentru ce a votat! - Sputnik Moldova-România](https://cdnn1.img.md.sputniknews.com/img/2832/14/28321485_0:0:1000:564_600x0_80_0_0_202147157e29cf52f143aa4a96236368.jpg)
Mircea Badea, în drum spre secția de votare (printscreen A3)