Societate
Știri de ultimă oră din societate, cazuri sociale, probleme, asistență socială, viața de zi cu zi, evenimente publice, culturale, viața de la țară, din cartier, prognoza meteo
 Echipa națională de fotbal a României - Sputnik Moldova-România

LIVE TEXT: Meciul de fotbal România Suedia - calificări pentru EURO 2020

Acum se desfăşoară meciul de fotbal dintre naţionalele României şi Suediei, în cadrul grupei F a calificărilor pentru EURO 2020
Mai întâi cele noiMai întâi cele vechi
23:32 15.11.2019

Meciul de fotbal România-Suedia, din cadrul Grupei F a preliminariilor pentru EURO 2020, s-a încheiat cu victoria echipei oaspete, scor 0:2. Odată cu această înfrângere, România pierde şi şansa de a se califica la Campionatul European din anul viitor.

Suedia a marcat în prima repriză ambele goluri: Berg '18, Quaison '34

23:26 15.11.2019

În minutul 82 al partidei meciul a fost întrerupt de arbitru din cauza scandărilor rasiste din tribune

23:17 15.11.2019

Denis Alibec intră în locul lui Nicolae Stanciu.

22:51 15.11.2019

Odată cu începerea reprizei secunde, antrenorul Cosmin Contra efectuează prima schimbare: Ianis Hagi intră în locul lui Ciprian Deac.

22:48 15.11.2019

22:35 15.11.2019
Romania v Sweden - Sputnik Moldova-România
22:33 15.11.2019

Au fost 3 încercări ale naţionalei României de a bate gol în poarta suedezilor înainte d eîncheierea primei reprize, însă fără succes:

min. 44: Claudiu Keșeru încearcă să îl păcălească pe Olsen cu un șut de la centrul terenului. Portarul suedez nu are nicio problemă.

min. 41: Keșeru, aflat cu spatele la poartă, încearcă să reia din cădere, de la aproape 6 metri. Mingea trece însă pe lângă.

min. 40: Alexandru Mitriță bate slab o lovitură liberă de la 30 de metri. Portarul advers reține fără probleme.

22:23 15.11.2019

min. 34 - Suedia marchează pentru 0-2 în meciul cu România! Quaison este lăsat singur cu Tătărușanu după o deviere inteligentă a lui Berg.

22:13 15.11.2019

Gazeta Sporturilor transmite live text - comentariul de la această oră este: "min. 28 - Suedia controlează autoritar partida. „Tricolorii” au un plus de agresivitate, inutil până în acest moment"

22:09 15.11.2019

Min. 24 - CARTONAȘ GALBEN NICUȘOR STANCIU! A fost sancționat pentru un fault asupra lui Quaison

22:06 15.11.2019

min. 19, GOL Suedia, 0-1! Berg înscrie cu o lovitură de cap din 6 metri după o centrare a lui Forsberg. Mogoș și Deac nu au putut să blocheze poza, iar Nedelcearu a pierdut duelul aerian.

22:03 15.11.2019

Min 18. Pe contraatac, Stanciu ratează cea mai mare șansă de gol a partidei. Șutul mijlocașului de la Slavia Praga e deviat puțin pe lângă poartă. Asta imediat după ce era să încaseze un gol - Forsberg a şutat peste poartă de la 18 metri

22:01 15.11.2019
21:57 15.11.2019

Suedia beneficiază de a doua lovitură de la colțul terenului.

21:55 15.11.2019