Cele mai importante știri internaționale, breaking news, știri externe de ultimă oră, Europa, SUA, Rusia, NATO, UE, pe surse, analize și comentarii

Finala Champions League: Rezultatul Meciului Liverpool-Tottehnam

© AFP 2024 / GABRIEL BOUYSUEFA Champions League
UEFA Champions League - Sputnik Moldova-România
Tottenham și Liverpool se întâlnesc ACUM în marea finală a Champions League, care se dispută la Madrid.

BUCUREȘTI, 1 iun - Sputnik. Sâmbătă s-a desfășurat finala UEFA Champions League, disputată între echipele „FC LIVERPOOL” și ”TOTTENHAM HOTSPUR” pe stadionul echipei Atledico din Madrid, cu începere de la ora 22:00 ora Chișinăului și Bucureștiului (ora 21.00 ora locală).

Meciul s-a sfârșit. Liverpool a învins. Scor final 2-0. Au marcat: M. Salah '2, Origi '88

Repriza a doua: 2-0 pentru Liverpool

min 88 - gol marcat de Origi

Origi se trezește cu mingea la picior în interiorul careului de 16 metri și șutează precis la colțul lung.

Prima repriză - Rezultatul provizoriu al meciului:

min. 1: Mane centrează, iar mingea ricoșează în brațul lui Sissoko! Skomina dictează lovitură de la 11 metri. E cel mai rapid penalty din istoria competiției, acordat după 25 de secunde.

min. 2: GOL LIVERPOOL, 0-1! Mohamed Salah șutează puternic, pe centrul porții, fără speranță pentru Hugo Lloris.

Finala Champions League: Rezultatul Meciului Liverpool-Tottehnam - Sputnik Moldova-România
UEFA Champions League

Prima repriză s-a încheiat cu scorul de 1-0 în favoarea Liverpool, gol marcat din penalty de Mo Salah.​

Meciul poate fi urmărit LIVE, pentru cei din Republica Moldova, AICI https://www.canal3.md/ro/live Pentru cei din România, meciul poate fi văzut aici: https://www.tvrplus.ro/ De asemenea, poate fi vazut aici, pe internet. LIVE-ul porneste cu 30 de minute ]naintea meciului: https://livesport.ws/en/81719-tottenham_hotspur-liverpool.html sau aici: http://livetv.sx/enx/eventinfo/803885_tottenham_liverpool/