Societate
Știri de ultimă oră din societate, cazuri sociale, probleme, asistență socială, viața de zi cu zi, evenimente publice, culturale, viața de la țară, din cartier, prognoza meteo

Rezultatul meciului România–Feroe: Scor live

Urmăriți începând cu ora 21:45 meciul între echipa națională a României și cea a Insulelor Feroe.

Update:

Meciul s-a încheiat. Scor final 4:1 pentru România.

Minutul 63: Goool România! George Pușcaș marchează pentru 4:1.

Minutul 61: Ianis Hagi a fost din nou aproape de gol. A șutat puternic de la 16 metri, însă mingea s-a dus fix pe centrul porții în braţele portarului Nielsen.

Minutul 51: Ianis Hagi, intrat pe teren în repriza a doua, ratează incredibil șansa primului gol în tricoul naționalei. Fotbalistul Viitorului a primit o pasă ideală de la Pușcaș, dar a ratat de la câțiva metri, deși avea poarta goală în față.

A început repriza a doua.

S-a încheiat prima repriză. Scor 3:1 în favoarea echipei naţionale a României.

Minutul 40: Arbitrul dictează penalty la o ținere a lui Cosmin Moți, iar Davidsen înscrie plasat de la punctul cu var. Insulele Feroe marchează din penalty. Scor 3:1

Minutul 33: Keşeru marchează din nou. Scor 3:0 pentru România. Este al treilea gol pentru naţionala tricolorilor în 7 minute.

Minutul 29: Goool România - Keșeru, cel care interceptează o respingere greșită a fundașilor adverși și înscrie cu dreptul din câțiva metri! Scorul devine 2:0

© REUTERS / INQUAM PHOTOS / Mircea RoscaClaudiu Keseru
Rezultatul meciului România–Feroe: Scor live  - Sputnik Moldova-România
Claudiu Keseru

Minutul 26: Goool România. Ciprian Deac, fotbalistul lui CFR Cluj deschide scorul în minutul 26 al partidei.

Primele 15 minute de joc au trecut fără gol. Posesia mingii a fost de 55% la 45% în favoarea României.

BUCUREȘTI, 26 mart – Sputnik. Meciul România–Feroe are loc marți, pe stadionul stadionul „Dr. Constantin Rădulescu” din Cluj, cu începere de la ora 21:45, fiind transmis în direct de PRO TV (accesibil doar pe teritoriu României).

De asemenea, meciul poate fi urmărit și pe următoarele resurse: matchendirect.frlivesport.wslivetv.sx.

Campionatul European de Fotbal Euro 2020 se va desfășura între 12 iunie și 12 iulie în 12 orașe europene. Conform tragerii la sorți, care a avut loc la Centrul de Convenții Dublin din Irlanda, la 2 decembrie 2018, în cadrul sesiunii de calificări România face parte din Grupa F: Spania, Suedia, Norvegia, România, Insulele Feroe, Malta.

Echipele de start:

România

Tătărușanu - Benzar, Moți, Grigore, Bancu - Deac, R. Marin, Stanciu, Chipciu - Pușcaș, Keșeru

Rezerve: Pantilimon, Niță, Anton, T. Băluță, Cicâldău, I. Hagi, Ivan, Nedelcearu, Man, Săpunaru, Nistor

Antrenor: Cosmin Contra

Insulele Feroe

Nielsen - Rolantsson, Gregersen, Odmar, Davidsen - Bartalsstovu, Vatnsdal, Hendriksson, Joensen - Hansson, Andrasson Olsen

Rezerve: Hansen, Gestsson, Valdvinsson, Egilsson, Fredereriksberg, Thomsen, Vatnhamar, Wardum

Antrenor: Lars Olsen

Arbitrii meciului sunt - Halil Umut Meler / A1: Esat Sancaktar, A2: Ibrahim Caglar Uyarcan (toți din Turcia)