Meciul România-Feroe: Scorul primei reprize 3:1 - golurile marcate

© REUTERS / INQUAM PHOTOS / Mircea RoscaCalificări EURO 2020. România - Insulele Feroe
Calificări EURO 2020. România - Insulele Feroe - Sputnik Moldova-România
România a marcat trei goluri în doar şapte minute în prima repriză şi a primit unul din penalty.

Update:

S-a încheiat prima repriză. Scor 3:1 în favoarea echipei naţionale a României.

Minutul 40: Arbitrul dictează penalty la o ținere a lui Cosmin Moți, iar Davidsen înscrie plasat de la punctul cu var. Insulele Feroe marchează din penalty. Scor 3:1

Minutul 33: Keşeru marchează din nou. Scor 3:0 pentru România. Este al treilea gol pentru naţionala tricolorilor în 7 minute.

Minutul 29: Goool România - Keșeru, cel care interceptează o respingere greșită a fundașilor adverși și înscrie cu dreptul din câțiva metri! Scorul devine 2:0

Minutul 26: Goool România. Ciprian Deac, fotbalistul lui CFR Cluj deschide scorul în minutul 26 al partidei.

Primele 15 minute de joc au trecut fără gol. Posesia mingii a fost de 55% la 45% în favoarea României.

BUCUREȘTI, 26 mart – Sputnik. Meciul România–Feroe are loc marți, pe stadionul stadionul „Dr. Constantin Rădulescu” din Cluj, cu începere de la ora 21:45, fiind transmis în direct de PRO TV (accesibil doar pe teritoriu României).

De asemenea, meciul poate fi urmărit și pe următoarele resurse: matchendirect.frlivesport.wslivetv.sx.

Campionatul European de Fotbal Euro 2020 se va desfășura între 12 iunie și 12 iulie în 12 orașe europene. Conform tragerii la sorți, care a avut loc la Centrul de Convenții Dublin din Irlanda, la 2 decembrie 2018, în cadrul sesiunii de calificări România face parte din Grupa F: Spania, Suedia, Norvegia, România, Insulele Feroe, Malta.

Echipele de start:

România

Tătărușanu - Benzar, Moți, Grigore, Bancu - Deac, R. Marin, Stanciu, Chipciu - Pușcaș, Keșeru

Rezerve: Pantilimon, Niță, Anton, T. Băluță, Cicâldău, I. Hagi, Ivan, Nedelcearu, Man, Săpunaru, Nistor

Antrenor: Cosmin Contra

Insulele Feroe

Nielsen - Rolantsson, Gregersen, Odmar, Davidsen - Bartalsstovu, Vatnsdal, Hendriksson, Joensen - Hansson, Andrasson Olsen

Rezerve: Hansen, Gestsson, Valdvinsson, Egilsson, Fredereriksberg, Thomsen, Vatnhamar, Wardum

Antrenor: Lars Olsen

Arbitrii meciului sunt - Halil Umut Meler / A1: Esat Sancaktar, A2: Ibrahim Caglar Uyarcan (toți din Turcia)