Moldova înscrie în meciul cu Franţa: Scor 1:4

© Sputnik / Miroslav RotariФутбольный матч Молдова-Франция
Футбольный матч Молдова-Франция - Sputnik Moldova-România
Moldova înscrie primul său gol în meciul cu Franţa în minutul 89. Autorul este Vladimir Ambros. Este practic golul de onoare al echipei gazdă. Astfel, scorul partidei urcă la 1:4.

CHIŞINĂU, 22 mart - Sputnik. Franţa a marcat primul gol în minutul 24, autor - Antoine Griezmann, din partida de fotbal Moldova-Franţa, care s-a desfăşurat la Chişinău, pe stadionul "Zimbru".

Franţa a marcat şi al doilea gol al partidei trei minute mai târziu, în minutul 27, autorul fiind Raphaël Varane, scorul devenind 0-2 pentru Franţa.

A fost marcat şi al treilea gol al partidei, tot de naţionala Franţei, în minutul 36, scorul devenind 0-3 în favoarea oaspeţilor. Golul a fost marcat de Olivier Giroud.

Prima repriză s-a încheiat cu scorul de 0-3 în favoarea selecţionatei Franţei.

În a doua repriză, selecţionerul echipei Moldovei a schimbat amplasarea pe teren a jucătorilor. Dacă prima repriză formatul de joc a fost 4:5:1, atunci în repriza a doua Spitidon a optat pentru 5:3:2.

Posesia mingii a fost în medie 30% la 70% în favoarea selecţionatei franceze.

Franţa a marcat golul cu numărul 4, autorul fiind Kylian Mbappé.

Scorul în minutul 87 al partidei creşte la 0:4 în favoarea Franţei.

Moldova marchează golul de onoare în minutul 89 al partidei. Autorul acestuia este Vladimir Ambros.

Scorul final al partidei este 1:4 în favoarea Franţei.