CHIȘINĂU, 18 ian — Sputnik. Cititorul nostru ne-a povestit că a mers la unul dintre magazinele din rețeua „Nrumărul 1", care se află în sectorul Ciocana al Capitalei, de unde a cumpărat mai mute produse, inclusiv pește înghețat.
„Am cumpărat pește și alte produse la „Numărul 1" de la Ciocana. Am mers acasă, l-am dezghețat și am început să-l secționez pentru a face mâncare pentru copil. Când am desfăcut peștele, am depistat în burta lui un vierme gros cât degetul. Nu pot să-mi revin nici acum după ceea ce am văzut", ne-a spus cititorul nostru, care ne-a trimis și fotografia de mai sus în calitate de probă.
![Pește congelat Pește congelat - Sputnik Moldova-România](https://cdnn1.img.md.sputniknews.com/img/1084/52/10845232_0:0:1280:720_600x0_80_0_0_933dbcd327f85211b4a34c22f174efb9.jpg)
Locuitorul Capitalei a declarat că se teme să mai cumpere pește și că va merge la Centrul de Sănătate Publică cu o petiție.
![Pește congelat Pește congelat - Sputnik Moldova-România](https://cdnn1.img.md.sputniknews.com/img/1084/57/10845794_0:0:1180:664_600x0_80_0_0_d38578de16d43d320f7b602eacc71253.jpg)
Citiţi, priviţi, ascultaţi Sputnik în limba maternă — accesaţi aplicaţiile mobile pe Smartphone-uri şi tablete.
Accesaţi aplicaţiile pentru iPhone >>