Rusia
Despre Rusia, declarațiile lui Vladimir Putin, Serghei Lavrov, relațiile Rusiei cu alte state, cu SUA, UE, NATO, România, Moldova, armament, conflicte, relații bilaterale, economice, livrări de gaz

Mascota Rusiei la Cupa Mondială FIFA pozează cu brazilianca Miss BumBum

Brazilianca Suzy Cortez a sosit în Rusia pentru o şedinţă foto incendiară alături de Zabivaka, mascota Rusiei la Cupa Mondială de Fotbal.

BUCUREŞTI, 25 0ct — Sputnik. Suzy Cortez nu este străină de evenimentele sportive după ce a pozat în Playboy Mexic în luna august cu ocazia Jocurilor Olimpice de la Rio, relatează Sputnik International

Cupa Mondială a reînnoit însă relația modelului brazilian cu fotbalul rusesc. în timpul Cupei Mondiale din 2014 ea a fost alesă să fie muza echipei ruse.

Фото опубликовано Suzy Cortez (@suzycortezoficial) Окт 23 2016 в 5:24 PDT

"Organizatorii au decis că arăt ca actriţa rusă Ekaterina Guseva și m-au invitat să fiu "fața" echipei ruse. Am fost flatată că m-au ales pe mine să reprezint Rusia. Știu că aceasta este o țară minunată cu cele mai frumoase femei din lume", a declarat Cortez ziarului rus Komsomolskaia Pravda.

Modelul a câștigat atenția largă în 2015 după ce a câștigat râvnitul Miss BumBum din Brazilia, concursul care premiază cel mai frumos fund. În prezent, pe Internet este în curs de desfăşurare votul pentru ediţia din acest an al Miss BumBum, iar următoarea câștigătoare va fi anunțată în luna noiembrie.

Mascota Rusiei pentru Cupa Mondială de Fotbal din 2018, Zabivaka, a fost prezentată sâmbătă la televiziunile din Rusia. Până în prezent, Zabivaka conduce clasamentul cu 53% din voturi.