Societate
Știri de ultimă oră din societate, cazuri sociale, probleme, asistență socială, viața de zi cu zi, evenimente publice, culturale, viața de la țară, din cartier, prognoza meteo

Europa League: Rezultatul meciului CSKA Sofia - CFR Cluj

CFR Cluj a început cu dreptul și noua ediție de Europa League. Ardelenii sunt liderii grupei A după prima etapă, după ce au învins în deplasare vicecampioana Bulgariei, CSKA Sofia, cu 2-0.
Sputnik

CFR a deschis scorul în minutul 53. Rondon a marcat cu o lovitură de cap după centrarea lui Deac. În minutul 72, echipa antrenată de Dan Petrescu a obținut un penalty, care a fost transformat de Ciprian Deac.

CFR Cluj se instalează în fotoliul de lider al grupei A, cu un golaveraj superior celor de la AS Roma. Italienii s-au impus în fața lui Young Boys Berna, scor 2-1.

Dan Petrescu a folosit următorii jucători: Bălgrădean - Susic, Vinicius, Burcă, Camora - C. Deac (Chipciu 78), Hoban, Djokovic - A. Păun (Pereira 83) - Rondon, Debeljuh.

La meciul de la Sofia au putut asista 12.000 de oameni, accesul spectatorilor la partidele din Bulgaria fiind permis.

”Nu e corect ca ei să aibă fani și noi nu, dar asta e situația, bine că am câștigat. N-am schimbat nimic la pauză, le-am spus doar că trebuie să fim mai buni, să jucăm mai rapid, să facem pressing mai sus. În repriza a doua, cei din apărare au făcut un meci perfect și le-au dat curaj celor din atac. E o victorie mare!”, a declarat antrenorul lui CFR, Dan Petrescu.