Incredibilul Ronaldo! Portughezul a intrat din nou în istorie!

Cristiano Ronaldo nu se dezminte nici la 35 de ani! Portughezul mai are puţin pentru a doborî un record care, la un moment dat, părea de neatins.
Sputnik

CHIȘINĂU, 9 sep – Sputnik, Ștefan Ursu. Aseară, Cristiano Ronaldo a devenit doar al doilea jucător din lume care reușește să înscrie peste 100 de goluri pentru naționala sa. Superstarul de la Juventus a reușit două goluri superbe în victoria Portugaliei, în deplasare, cu Suedia, scor 2-0, în a doua etapă din Liga Naţiunilor. Acum, vârful lusitan mai are nevoie de doar opt reuşite pentru a-l depăşi pe iranianul Ali Daei, în vârful clasamentului celor mai buni marcatori la echipele naţionale!

Cristiano Ronaldo, gest de excepție, exemplu și lecție pentru toți bogații lumii!

În celălalt meci al grupei, Franța s-a impus în fața Croației cu același scor, 4-2, din finala Campionatului Mondial din 2018. Fără Mbappe și Pogba, formația lui Deschamps a învins cu ajutorul reușitelor lui Griezmann, Upamecano, Giroud și autogolului lui Livakovic.

Islanda, adversara României din barajul pentru EURO 2020, a fost surclasată de reprezentativa Belgiei, scor 5-1. Nordicii au deschis scorul prin Fridjonsson în minutul 10, dar belgienii au revenit rapid și au trecut la conducere după doar 7 minute. Michy Batshuayi a reușit o dublă în meciul de la Bruxelles.

Fii la curent cu toateștiriledin Moldova și din lume! Abonează-te la canalul nostru dinTelegram >>>